Het is een interview door de Zaanse journalist Rob van den Dobbelsteen met de dan 69 jarige vioolbouwer Willem Bouman.
Daarin zegt hij:
"Nee Jaap van Zweden zal men nooit op een Viool van mij zien spelen, hij krijgt provisie van anderen, dus daarom speelt hij ook op een Viool van anderen.
Vera Beths heeft zojuist wel een Viool bij mij besteld, en Gijs Beths speel er al jaren op.
Isabella van Keulen had ook een instrument van mij maar is overgestapt op een oude Italiaanse meester, ik heb gehuild toen ze haar Bouman opzij legde en op een Guarneri ging spelen, die was toch wel zo slecht van geluid, en dat allemaal omwille van de commercie, van het publiek, van critici, van de platenmaatschappijen, van de impresario's.
Nu heeft ze een mooie Guadagnini, maar dan nog... het lijkt wel of de mensen iemand liever op een mooie naam horen spelen dan op een mooie Viool.
Laatst werd ik gebeld door een opnameleider die vroeg op wat voor model Vera Beths speelde. Ik zei: op een Bouman, ja zei hij maar dat kan ik niet op de hoes zetten, want Bouman: wie is nou Bouman, of ik niet een voorbeeld had, een Stradivari of Amati of Guarneri, want met dat soort namen komen ze dan meteen aan. Ik word nogal kwaad en dan zeg ik wel eens stomme dingen. Ik kopieer Toyota's, heb ik geroepen."