Viool&Basgitaar, zelf stukken schrijven?

Misschien een beetje gekke vraag, maar zijn er ook stukken voor viool/basgitaar
Dus geen gewone (elektrische) gitaar maar basgitaar.
Ik weet wel dat viool door fluit vervangen kan worden, maar ik heb nog egeen combinatie bas/viool gevonden. (en het liefst nog gitaar/viool en bas).

En dan nog meteen een tweede vraag, heeft iemand misschien tips om zelf stukken te schrijven?

Groetjes
 
Miyako, ik weet niet naar welk soort muziek je op zoek bent. Ik zou zelf eens gaan buurten bij de combinatie cello/viool of cello/fluit zo je wilt. Het bereik van een 4-snarige basgitaar gaat al lager dan van een cello. Heb dat noch even voor je nagezocht, maar de E-snaar van een basgitaar is een sext lager dan de laagste snaar van een cello (de C dus).

Wil je de cellopartij evt een oktaaf lager spelen op de bas (omdat je misschien bij bepaalde stukken wel erg hoog terecht komt op de bas), dan kan het zijn dat je niet uitkomt met een 4-snarige basgitaar en uit moet wijken naar de 5-snarige.

Arjo
 
Terug
Naar boven