Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Ik doneer een blokje hars, wie volgt.Ja helemaal mee eens Tobias!
Geheel onafhankelijk van de datum van het moment:
Houd StrijkersForum 'in de lucht'. Voor donaties neme men contact op met de Beheerder.StrijkersForum moet blijven
De geschiedenis tot zijn recht laten komen. Daar heb ik wel een tijdje over moeten nadenken om er achter te komen wat dat eigenlijk is. Is dat ook het geval bij de dodenherdenking (4 mei) of een Bevrijdingsdag?Laten we nu maar de geschiedenis tot zijn recht laten komen!(.....)
De geschiedenis tot zijn recht laten komen. Daar heb ik wel een tijdje over moeten nadenken om er achter te komen wat dat eigenlijk is. Is dat ook het geval bij de dodenherdenking (4 mei) of een Bevrijdingsdag?
Waar ik mee zit: als je de geschiedenis tot zijn/haar recht laat komen, moeten er nog gebeurtenissen plaats vinden. Dan kan het dus nog geen geschiedenis zijn!![]()
Moet er eerst wat gebeuren en dat met muziek worden omlijst? Zoiets?
Vandaag leert Jordi Savall ons in een interview met Mischa Spel (journalist muziek) dat muziek dienstbaar kan zijn om het verleden beter te begrijpen: "Muziek biedt de kans via de klank de emoties van destijds te herbeleven. En dat maakt rijp om de beteknis van het verleden te begrijpen en ervan te leren".(pag. C11, NRC 30 april 2015).
Marcelita,
Ik heb dit interview vanavond ook gelezen en dus ook het bovenstaande citaat. Maar ook na drie keer HARDOP lezen, vraag ik mij werkelijk af wat hiervan de strekking is anders dan pretentieuze pseudofilosofie, afkomstig uit de bijsluiter van een obscure therapie. 'De betekenis van het verleden': het lijkt Martin Heidegger wel.
Dat laat overigens onverlet dat Savall schitterende muziek maakt.
Ronald
In het financieel dagblad las ik dat er, hoewel ver over de datum, kamervragen over gesteld zijn.In de media gaat het gerucht, dat het StrijkersForum binnenkort wel eens verboden zou kunnen worden, i.v.m. de sluikreclame erop. Ik zou dit heel jammer vinden, misschien kunnen we een handtekeningen actie beginnen, om het te behouden.![]()
Dat kan goed kloppen! Er is zelfs een suggestie gedaan door een gerespecteerd forumlid om de politiek in te gaan.In het financieel dagblad las ik dat er, hoewel ver over de datum, kamervragen over gesteld zijn.