Als dat wordt uitgespaard loopt de nerf verkeerd! Het moet dan ook niet worden uitgespaard.
Op de plaats waar die rand moet komen moet die worden weg gestoken uit de snaarhouder. Wanneer dat vakkundig wordt gedaan en er een groef is gemaakt die overal even diep en recht is, moet er óf een rand ebben worden aangebracht, óf wat ook fraai is een stuk been. Zowel het ebben als het been dienen exact te worden pas gemaakt om vervolgens te worden verlijmd. Bij het ebben moet dan de nerf in de lengterichting lopen. dus de snaren lopen daar haaks overheen. Bij het been is er geen nerf, dus daar speelt dat niet.
Er zijn natuurlijk ook andere combinaties mogelijk zoals een ebben rand in een palissander staartstuk. Maar persoonlijk vind ik been in ebben altijd fraai. Ik heb er diverse gemaakt. Heb mijn pc niet ter beschikking anders had ik wat afbeeldingen er bij gedaan.
Als de uren in rekening gebracht gaan worden im een dergelijk staartstuk te maken, wordt die bijna onbetaalbaar, maar het is prachtig om te doen. Een staartstuk wordt tegenwoordig machinaal gemaakt en kost daarom geen vermogen.