Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Goedemiddag.Wat voor formaat cello zoekt u?
Dank nog, voor deze reactie. Heel leuk. Zeer gewaardeerd. Excuus, ik had het erg druk en helaas nu pas tijd om mij weer met mijn luxe probleem bezig te houden.Als u les hebt, zal uw docent misschien kunnen helpen, wellicht zijn er leerlingen die hun zeer redelijke cello willen vervangen door een wat beter instrument, of is er in zijn netwerk iets te vinden.
Het kan lastig zijn om iets geschikts te vinden, als uw “oude oortjes” erg verwend zijn door de prachtige cello waar u al op speelt, en u een instrument wilt hebben wat zoveel mogelijk lijkt op de cello waar u nu op speelt. Zelf speel ik ook op verschillende instrumenten, maar vind het juist leuk dat die allemaal van elkaar verschillen. Nieuwste aanwinst is een barokcello, en ineens blijkt Bach spelen veel gemakkelijker… en het is leuk om op die manier mijn leerlingen de kans te geven op heel verschillende instrumenten te spelen, zodat ze gerichter kunnen zoeken als ze een eigen instrument willen gaan kopen.
Om gericht te tips te geven is het handig als er wat meer bekend is over uw huidige cello: welk model is het (Montagna, Ruggieri, Duits, Frans?) Wat is de lengte van de snaar tussen kam en boven zadel? En wat is de diepte en breedte van het instrument?
Misschien is het gemakkelijker om te weten waar u woont, want u geeft aan geen tijd te hebben om het land af te reizen?
Natuurlijk kan een goede vioolbouwer best wat doen om de instrumenten wat meer op elkaar te laten lijken. Uiteraard zijn daar ook kosten aan verbonden, maar door bijvoorbeeld uw eigen tweedehands snaren op het instrument te zetten is een kostbare stap uitgespaard.
mocht u vragen hebben of die informatie liever niet voor iedereen te lezen hier op het pod zetten, stuur gerust een privébericht, succes met uw zoektocht!
Hubertus
Bedankt ook voor uw reactie en het compliment. Dan lijkt het me zaak om de waarde van uw instrument goed vast te stellen, mocht het nog niet getaxeerd zijn is dat wel een aanrader. En daarna zou u kunnen proberen het instrument in te ruilen bij een gerenommeerde en integere vioolbouwer. Vaak worden instrumenten in consignatie gegeven, maar dat zal geen optie zijn omdat u dan zelf zonder instrument zou zitten… Wel is het zaak om goed vast te stellen wat u precies in het instrument wat er nu heeft waardeert, omdat het richting kan geven aan uw zoektocht naar een goedkoper instrument. Klankkleur, goed aanspreken en speelgemak - allemaal factoren van belang. Als u voornamelijk thuis speelt, zijn zaken als goede projectie en groot volume misschien van minder belang, maar voor een professionele cellist doorslaggevend. en speel vooral op andere instrumenten en bedenk wat u aanspreekt, ook daarin kan een goede vioolbouwer met een mooi assortiment aan cello’s u van dienst zijn.Dank nog, voor deze reactie. Heel leuk. Zeer gewaardeerd.
Bedankt ook voor uw reactie en het compliment. Dan lijkt het me zaak om de waarde van uw instrument goed vast te stellen, mocht het nog niet getaxeerd zijn is dat wel een aanrader. En daarna zou u kunnen proberen het instrument in te ruilen bij een gerenommeerde en integere vioolbouwer. Vaak worden instrumenten in consignatie gegeven, maar dat zal geen optie zijn omdat u dan zelf zonder instrument zou zitten… Wel is het zaak om goed vast te stellen wat u precies in het instrument wat er nu heeft waardeert, omdat het richting kan geven aan uw zoektocht naar een goedkoper instrument. Klankkleur, goed aanspreken en speelgemak - allemaal factoren van belang. Als u voornamelijk thuis speelt, zijn zaken als goede projectie en groot volume misschien van minder belang, maar voor een professionele cellist doorslaggevend. en speel vooral op andere instrumenten en bedenk wat u aanspreekt, ook daarin kan een goede vioolbouwer met een mooi assortiment aan cello’s u van dienst zijn.
we zijn hier op het forum natuurlijk allemaal reuze benieuwd hoe het verder gaat, wellicht is het mogelijk ons in te lichten?Dank je wel. Ik heb wel begrepen dat nu ik wat ouder ben, speelgemak belangrijker wordt bij een instrument. Ik ben me volop aan het oriënteren en ik weet wat ik zoek... Ik zal zeker laten taxeren. Het laatste taxatierapport is alweer van een hele tijd geleden. Dank nogmaals!!
we zijn hier op het forum natuurlijk reuze benieuwd hoe het verder is gelopen, zou je ons wat meer kunnen laten weten over hoe het verder gaat?Ik ga met de verhuurder praten. Jullie hebben enorm geholpen!
Ik weet nu voor welke keuzes ik sta. Dank!
En ik neem contact op om naar de 7/8 te kijken…