Hans Peeters: violen uit China zijn zo slecht nog niet!

Nog een chinees, deze Viool heb ik gekocht voor 399,00 euro inclusief strijkstok en koffer, graag hoor ik van de heer Boon wat hij als kenner hiervan vind.klein 555 b.jpg klein 555 a.JPG
 
Het zijn tot nu toe doorsnee chineesjes, studiekwaliteit, niks bijzonders, best geschikt voor een beginner wellicht al heb ik ze niet horen klinken. Ik zou ze niet verzamelen, tenzij je een verhuurpraktijk wilt beginnen, maar dan kun je ze in het groot wellicht nog iets voordeliger op de kop tikken.
 
Is dit een verzamelwoede of zit er iets anders achter?
Moet het ook ergens aan voldoen, want in dat geval kan het vele malen goedkoper. Met andere woorden, als ik zo vrij mag zijn het te vragen: wat is de beweegreden om zoiets aan te schaffen?
 
Ik snap die verzamelwoede ook niet zo: bijzondere voorwerpen verdienen een verzameling wellicht, maar dit soort violen is -wellicht geen brandhout- maar toch ook niet heel veel meer dan een redelijk studieinstrument en gezien de aantallen die ervan worden geproduceerd, absoluut niets bijzonders.
 
Is dit een verzamelwoede of zit er iets anders achter?
Moet het ook ergens aan voldoen, want in dat geval kan het vele malen goedkoper. Met andere woorden, als ik zo vrij mag zijn het te vragen: wat is de beweegreden om zoiets aan te schaffen?

Ja ik begrijp het zelf ook niet het zal wel een afwijking zijn, vaak worden ze na een tijdje met verlies weer verkocht.
Ik heb wel wat Violen die ik nooit weg doe maar dat zijn oude vrienden, twee Duitsers een Fransman en een heel goedkoop Chineesje met een prachtige klank.
 
Ja Tobias ik snap het: Zo koop ik elk jaar weer wat oudejaarsloten, terwijl ik vooraf weet dat ik ca. om de drie jaar vijf euro win en voor de rest niets: onberedeneerde zucht naar spanning, ingegeven door hebzucht:D
 
Het lijkt me bijvoorbeeld heerlijk om Vioolbouwer te zijn, de mensen aan een fijne Viool helpen, maar ook de spanning te hebben dat er op een dag een man binnenkomt met een aftandse Viool onder zijn arm, en dat ik dan bijna meteen weet dat het wel eens oude Italiaan kon zijn.
Ik koop hem voor een luttel bedrag en ga hem onderzoeken, ik ga ook bij experts langs en ja hoor het is een zeer kostbare Viool, ik geef de verkoper ook de helft van de opbrengst want zo eerlijk ben ik natuurlijk ook wel weer.
Ja een soort spanning en hebzucht is het, vandaar dat ik ook vaak zeperds haal op Marktplaats, altijd kijk ik weer vol spanning in zo'n kist maar het is nooit wat, uit sjagrijn koop ik dan soms een nieuwe Chinees.
 
Veel van die "mooie gevlamde ruggen" belanden niet in China, maar komen er gewoon vandaan. Tot geruststelling van N.Plog heb ik vernomen dat het Himalaya esdoorn (een andere variant van de Acer Pseudoplatanus) in China en door China bezette gebieden zo langzamerhand aan het opraken is en dat er nu al dan niet voorgefreesde viool-achterbladen (Ruggen in het Zuidnederlands) van Karpatenesdoorn containergewijs vanuit Roemenië naar China verhuizen.
Nu maar hopen dat de Roemenen wat beter (zuiniger) omgaan met hun kostbare hout dan de Chinezen tot nu toe deden.
 
Ik heb ook altijd begrepen dat die mooi gevlamde 'ruggen' esdoorn was uit China zelf.
De North China Mountains zoals dat heet met een prachtig resultaat:

upload_2014-1-29_12-5-48.png

Over de klank kan ik vanzelfsprekend niets zeggen.
 
Terug
Naar boven